|
A szerelt padlókról általában
Eredetileg a szerelt padlók konstrukcióját a szerverszobák, transzformátor állomások, irodák számára fejlesztették ki. Minden olyan helység számára javallott, ahol a telekommunikációkhoz való könnyű hozzáférés a munkafolyamat megzavarása nélkül is követelmény. Szerelt padló alatt nem csak elektromos kábelek futhatnak, hanem vízvezetékek, szennyvízcsatornák, magas nyomású levegő vezetékek, vákuumtisztító rendszerek, stb. A szerelt padló fontos előnye, hogy használható úgy, mint a légkondicionáló rendszer része. Például olyan rendszerekben, ahol szigorú követelményeket állítottak a szellőzéssel és a levegő áramlásának vezérlésével szemben.
Felhasználási területei
A megbízhatósága, konstrukciója egyszerűsége miatt az álpadló használata nélkülözhetetlen a bankokban, irodákban, számítógépes központokban, repülőterek irányítóközpontjaiban, előcsarnokokban, bemutató szalonokban, szerver- és kapcsolótermekben, laboratóriumokban, telefonközpontokban.
Két fő típusa
Álpadló (DOBO - Doppelboden): legfontosabb jellemzője, hogy bontható, azaz beépítés után az alatta levő tér károkozás nélkül hozzáférhető. Csoportosítani lehet az anyaga (gipszrost, cementrost, farost, fém), teherbírása és felülete szerint.
Üreges álpadló (HOBO - Hohlraumboden): legfontosabb jellemzője, hogy nem bontható.
Két fő csoportja létezik:
- Öntött üreges álpadló: A teherviselő réteg egy vékony, legtöbbször fából, gipsz- vagy cementrostból vagy speciális gipszkartonból készült bentmaradó zsaluzatra öntött esztrichből áll.
- Száraz üreges álpadló: Gyorsan felépíthető, víz bevitele nélkül készülő kettőspadló rendszer. Nagy előnye, hogy beépítését követően 24 órán belül véglegesen burkolható
Felületek
A szerelt padló felülete készülhet linóleumból, PVC-ből, laminált parkettából, parkettából, kőből, kerámiából és szőnyegpadlóból az irodai helységekhez, bárokhoz vagy kávézókhoz, vagy antisztatikus vinil felülettel műszaki helységek, telefonközpontok, elektromos berendezések elhelyezésére szolgáló helységekben.
Fém álmennyezetek
A mennyezetek azok a szerkezetek, amik egy padló vagy teto alsó oldalát befedi és a helyiség feloli felületét képezi. Álmennyezeteknek azokat a mennyezeteket tekintjük, amelyek függeszto vagy más, közvetlenül a teherhordó födémhez rögzített segédszerkezet segítségével a födém alá meghatározott távolságban kerülnek rögzítésre. Az álmennyezetek azon fajtáit, melyek – különféle felületképzéssel ellátott – látható szerkezeti elemei fémbol készülnek, fém álmennyezeteknek nevezzük.
A fém álmennyezetek anyagtulajdonságaikból fakadóan alkalmasak kül- és beltéri használatra is. Jellemzo felhasználási területei igényes köz- és irodaépületek közösségi terei (lift eloterek, folyosók, vizesblokkok stb.), tornatermek valamint tisztatéri helyiségek. Kültéri alkalmazás esetén a tartószerkezeteknek külön eloírásoknak kell megfelelniük.
Formáját és rendszerét tekintve lehet kazettás, sávos, lamellás, bandraszteres, vitorla és egyedi. A fém álmennyezetekbe beépítheto világítás, revíziós nyílás, huto-futo rendszer is. A fém álmennyezeti elemek a legkülönbözobb perforációjúak lehetnek.
|
|